Статьи на различные темы.

Недвижимость

Купити квартиру - декілька слів про торг.

Торги про вартість квартири рідко коли бувають такими ж "гарячими", як торг на східному базарі. Частенько усе вирішується висловлюванням одного-двух пропозицій про ціну з обох боків. Та все ж, незважаючи на уявний спокій цих торгів, йдеться про досить великі суми, і торгуватися потрібно уміючи. Тому якщо Ви самі не володієте технікою торгу, то краще всього довірити цю справу рієлторові, якщо, звичайно, він має необхідні навички.


На жаль, розкрити усі секрети техніки торгу в короткій розповіді, не представляється можливим. Та все ж про основні правила торгу я розповісти можу.

Одне з найголовніших правил торгу - знання свого товару і товару конкурентів. І якщо у продавця і його рієлтора зазвичай зі знанням власної квартири справи йдуть досить добре, то зі знанням квартир-конукурентов, частенько, не дуже. Що вже гріха таїти, я і сам, бувало, діючи в інтересах покупців, для збиття ціни випинав достоїнства аналогічних пропозицій, природно, не озвучуючи їх недоліки. І я дуже рідко чув у відповідь на барвистий опис конкуруючої квартири, розповідь про її недоліки.

В основному справа закінчувалася зниженням вартості предмета торгу.

Другим правилом, яким слід керуватися при торзі, - це народна мудрість: "Хто першим назвав ціну, той і програв". Чому так? Та тому, що ви ніколи не знаєте, скільки реально готовий заплатити за квартиру покупець. А він не знає, до якого мінімуму ви готові "опуститися". Тобто хто перший назве ціну, той і дасть якийсь орієнтир. І не факт, що почувши цей орієнтир, протилежна сторона не буде в думці радісна потирати руки. "Але як же так?

"- скажете ви, - "Адже при продажі квартири продавець завжди називає ціну першим, публікуючи її в оголошенні"!. І будете праві, він дійсно називає ціну. І в нинішніх ринкових умовах ця ціна навряд чи в результаті торгів виросте вгору. Тобто наше основне завдання, зробити так, щоб розмір знижки від заявленої в оголошенні ціни, першої назвала протилежна сторона. "Ви писали, що ваша квартира коштує 6 млн. рублів. Скільки ви готові скинути"?, - запитує покупець. "А скільки ви готові за неї заплатити?

"- звучить правильна відповідь продавця.

Третє правило - не брешіть. Приховати інформацію про те, що в квартирі-конкурентові є ремонт - можна. Врешті-решт якщо покупець не побачив це сам, то не ваше завдання рекламувати квартиру сусіда. Але, якщо ви прямо скажете, що в квартирі-аналогу дуже поганий ремонт, а у відповідь почуєте: "Ми там були буквально 10 хвилин тому, і там ремонт не гірший, ніж у вас", то, боюся, що переговори про ціну ви виграти не зможете.

Що ж до місця і способу проведення торгів, то це річ суто ситуаційна. Торги можуть вестися як безпосередньо на перегляді квартири, так і після перегляду, як особисто, так і по телефону. Хоча, звичайно ж, вести торги, як і будь-які переговори, набагато легше при особистій зустрічі, оскільки видно невербальні сигнали співрозмовника. Але у будь-якому випадку, постарайтеся зробити так, щоб переговори про ціну пройшли в найбільш комфортній саме для вас обстановці.

Завершуючи розмову про торг, в якості ремарки хочу додати наступне. Періодично мені попадаються оголошення про продаж квартир, в яких продавець пише, що можливий торг. На мою думку, це абсолютно непотрібна фраза в оголошенні. Зрозуміло, що продавець, вказавши можливість торгу, хоче показати, що дуже поспішає і готовий знизити ціну, думаючи тим самим притягнути покупця. Але я вважаю, що робити цього не треба.

По-перше, ви таким чином показуєте, що вартість квартири свідомо нижче, ніж вказана в оголошенні, а значить настроюєте тих, хто хоче купити квартиру, на можливість великої знижки в ціні. По-друге, така фраза буде великою підмогою для покупця квартири, коли почнеться "суперечка" про того, хто перший назве ціну. "Я бачив в оголошенні, що можливий торг. Про яку суму йде мова"?. У такій ситуації зустрічне питання: "А яку суму ви готові заплатити"?, погодьтеся, виглядатиме досить непереконливо.

І третє, якщо продати квартиру треба швидко, і ви готові сильно торгуватися, то краще всього замість "можливий торг", вказати в оголошенні нижчу ціну. Це буде набагато ефективніше.


Материалы по теме:

Мечтаете купить дом в Испании? Зайдите в наше агентство по продаже недвижимости.

Гидроизоляция и пароизоляция наших домов. Защита недвижимости от непогоды.