Статьи на различные темы.

Статьи по безопасности

Видеодомофони. »

Спектр пропонованих видеодомофонов широкий і різноманітний: від однодверних видеодомофонов індивідуального користування, до багатоквартирних систем, обслуговуючих сотні користувачів.

 


Видеодомофон складається з 2 блоків - зовнішнього і внутрішнього. Зовнішній блок розміщується, як правило, із зовнішнього боку вхідних дверей. Відвідувач, підійшовши до дверей, натискає кнопку виклику. У той же момент включається телекамера, на моніторі внутрішнього блоку з'являється зображення відвідувача і лунає мелодійний звук виклику.

Частина домофона, що встановлюється усередині об'єкту, представляє з себе переговорний пристрій (трубку), монітор і кнопку для відкривання електрозамку. У сучасних домофонах використовують 4-дюймові монітори (10 сантиметрів по діагоналі), одним з серйозних недоліків яких є низька роздільна здатність. Тому основна область їх використання - квартири, під'їзди, житлові будинки, офіси. Зовнішній блок видеодомофона обов'язково містить в собі кнопку виклику, переговорний пристрій і телекамеру.

Як правило, у видеодомофони встановлюють чорно-білі моноплатні телекамери на ПЗС-матрице 1/3″. Видеодомофоны з кольоровими камерами зустрічаються рідко.

Вимога, що накладається, на використовувані телекамери і оптику - великий кут огляду. Найбільш типові значення - 70-75° по горизонталі і 50-55° по вертикалі. Зображення обличчя відвідувача, півметра, що стоїть на відстані, від дверей, повинне займати велику частину монітора. Мінімальна чутливість по освітленості відеосистеми, використовуваної в домофонах, від 0,1 до 1 лк при F1.8. Для ефективнішої роботи вечірньої пори більшість видеодомофонов мають блок інфрачервоного підсвічування.

До деяких моделей видеодомофонов можна підключити знімний блок пам'яті, який зберігає фотографії восьми, шістнадцяти і більше (залежно від моделі) останніх відвідувачів.

Багатоквартирні системи можуть мати два канали: перший - відео і аудіо зв'язок з відвідувачем, що стоїть біля вхідних дверей, і другий - канал оперативного зв'язку з охоронцем. Приклади:


Commax, DPV - 4HP2 (Монітор 4″, 220В, тел.трубка, кнопка відкривання замку)

Commax, VM 64 (Блок пам'яті на 64 кадрів до монітора DPV - 4HP, дата, час).


Материалы по теме:

Видеонаблюдение в доме, офисе, на складе, магазине.

Устройства обработки видеоизображения.

Регистраторы Lux DVR Pro.