Статьи на различные темы.

Статьи по безопасности

IP-відеокамери або звичайні аналогові?

Сьогодні, коли мова заходить про системи безпеки, керівник повинен зробити вибір між аналоговими і IP-відеокамерами. По суті, це вибір між минулим і майбутнім. Аналогові відеокамери - це вчорашній день, мережеві відеокамери - чудове майбутнє для сьогодення. У процесі прийняття рішення в якості основних факторів зазвичай виступають ціна і якість. Давайте розглянемо проблему вибору.

Аналогова камера

Між минулим і майбутнім. ДЕНЬ ВЧОРАШНІЙ

Аналогова система працює згідно телевізійним стандартам, що накладає певні обмеження на функціонал камери. Максимально можливий дозвіл картинки буде 704х576 пікселів, причому цей параметр ніяк не залежить від дозволу самих камер. Це означає, що ви не зможете розглянути важливі деталі, оскільки при наближенні картинки якість сильно постраждає, і ви побачите тільки розмиті пікселі.

Монтаж такої системи вимагає створення структурованої кабельної системи. При цьому кількість точок доступу складає всього кілька одиниць, а для розширення мережі необхідно дороге устаткування.


Мережеві відеокамери працюють на основі IP-протоколів - це принципово інший підхід до організації системи безпеки. У порівнянні з аналоговими IPвідеокамери мають цілу пакетом вигідних переваг.

ЯКІСТЬ ЗОБРАЖЕННЯ

Завдяки мегапіксельному розширенню картинка передається у форматі HDTV, і немає ніяких обмежень щодо її розміру. Це означає, що ви можете отримувати зображення в режимі реального часу і збільшувати картинку настільки, наскільки буде потрібно. Завдяки використанню цифрового zoom при збільшенні якість картинки залишиться незмінно якісним. Більш того, IP-відеокамери дають можливість нахиляти і повертати зображення (завдяки панорамування нахилу).

Ці функціональні особливості дозволяють однієї мережевої камерою замінити відразу 4 аналогових. Ви отримаєте відразу 4 якісних зображення, які можуть виводитися на різні екрани.

Швидкість розгортання, гнучкість і масштабованість

Більшість сучасних будівель вже забезпечені розвиненою структурованої кабельної системою, тому установка IP-системи не займе багато часу. Інноваційний підхід до організації мережі дозволяє з однаковою легкістю монтувати системи відеоспостереження як з декількох точок, так і з декількох тисяч камер. Високий ступінь гнучкості IP-системи дозволяє легко переносити або додавати відеокамери (досить змінити точку підключення до мережі).

БЕЗПЕКА

Завдяки можливості зашифровуваної потоків IP-системи вигідно відрізняються своєю захищеністю від перехоплення. Аналоговий сигнал набагато легше перехопити або навіть перервати.

ЗРУЧНІСТЬ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Важлива перевага IPвідеокамер - віддалене управління. Налагодження та перевірка стану відеокамери, оновлення прошивки, виправлення помилок - всі роботи можна виконати віддалено. Відсутність необхідності безпосереднього доступу до камери робить процес її експлуатації набагато зручніше. До речі, цей фактор дозволяє без праці монтувати системи відеоспостереження у важкодоступних місцях.

Багатокористувацький режим

Для доступу до картинці з камери досить підключити оснащений пристрій до мережі Інтернет, для цієї мети можна використовувати навіть звичайний мобільний телефон з камерою. При цьому доступ до камери може здійснюватися відразу декількома клієнтами.

Функціональність

Завдяки цифровому потоку з відеокамери можна отримувати не тільки відеозображення, але також звук з мікрофонів, якими укомплектовані IP-відеокамери. Крім того, камери оснащені датчиками руху, що дозволяє управляти настройками камери в режимі реального часу і організовувати двосторонній зв'язок. Також IP-система забезпечує швидкий і зручний пошук по архіву записів, дозволяє використовувати безліч фільтрів, що значно спрощує процес обробки великих масивів даних.

КОЛИ ДОРОЖЧЕ, ЗНАЧИТЬ ДЕШЕВШЕ

Яка система відеоспостереження обійдеться дорожче: аналогова або мережева? На практиці виявляється, що IP-система коштує дешевше, а в експлуатації показується себе набагато краще аналогових. Як таке можливо?

Якщо брати за основу вартість самих камер, то аналогові, звичайно, коштують на порядок дешевше. Однак якщо ми порівняємо вартість системи відеоспостереження на основі аналогових і IP-камер, то вийде, що мережеве відеоспостереження в більшості випадків обходиться дешевше аналогового. Звичайно, якщо вам потрібна система відеоспостереження з декількома точками, то аналогова система буде коштувати порівняно недорого. Однак якщо ви встановлюєте більш 16 камер, установка IP-системи обійдеться дешевше, ніж аналогова.

Вся справа в тому, що в загальній вартості IP-системи половина всіх витрат припадає на вартість самих камер, а в аналогових вартість камер становить лише 1/3 (інші витрати йдуть на додатковий силовий кабель, кабель для передачі силовий телеметрії і виконання всіх монтажних робіт ).

Завдяки простоті інсталяції і відсутності необхідності проведення великомасштабних монтажних робіт установка IP-систем обійдеться трохи дешевше аналогової, при цьому якість і функціональність будуть непропорційно більш високими.

ВИГРАТИ В ЯКОСТІ, НЕ ВТРАТИТИ В ЦІНІ

Якщо ви не хочете втратити в якості, при цьому не втратити в ціні, то IP-відеокамери стануть для вас кращим рішенням. Швидкість і легкість розгортання системи, зручність в експлуатації, висока функціональність камер і безліч інших переваг говорять на користь IP-відеокамер. Керівник завжди зацікавлений у пошуку оптимальних рішень, які будуть вигідними в довгостроковій перспективі. Кращий спосіб знайти оптимальне рішення - порадитися з професіоналами.


Материалы по теме:

Регистраторы Lux DVR Pro.

Цифровые видеорегистраторы AV Tech